O mnie

Pamiętam pierwsze warsztaty z tworzenia mapy marzeń, w których brałam udział. To był 2014 rok. Udział w warsztatach był prezentem urodzinowym dla samej siebie. Na mojej mapie wykleiłam m.in. sofę z popularnego katalogu mebli i domalowałam fotel.
W moim domu trwał właśnie remont i chciałam, by już dobiegł końca (remonty potrafią zmęczyć!) i wszystko było na swoim miejscu. Nasze mapy omawialiśmy potem z innymi uczestnikami warsztatów. Dominika, której opowiadałam o mojej mapie, popatrzyła na sofę z fotelem i było dla niej jasne, że to oznacza przytulny gabinet, w którym będę pracować. Wow! To było dla mnie olśnienie. I tak właśnie, rozpoczynając od inspiracji z mapy marzeń, zostałam coachem. Dziękuję Ci, Dominiko!

Nazywam się Joanna Groszek, jestem psychologiem i coachem. Tematyką rozwoju osobistego zajmuję się od ponad 10 lat. Pracuję zgodnie z etyką zawodu psychologa. W swojej pracy kieruję się słowami Carla Rogersa:
Humans’ ability to grow is infinite … when they feel safe”, z którymi zgadzam się w pełni.

Na co dzień prowadzę coaching w Biurze Karier Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie mam przyjemność pracować z artystami i projektantami – studentami i absolwentami Akademii.

Ukończyłam psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i jestem certyfikowanym coachem Mukoid Institute’s Professional Coach Training, gdzie ukończyłam studia zawodowe coachingu ACSTH ICF (certyfikat). Brałam również udział w wielu szkoleniach, warsztatach, konferencjach.

Wciąż się rozwijam, poznaję nowe metody i podejścia, które włączam do swojej praktyki, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Uważne słuchanie, empatia oraz bycie tu i teraz pomagają mi trafnie dobierać pytania, proponować doświadczenia, ćwiczenia oraz zadania domowe.

Lubię śmiać się, tańczyć, podróżować, smakować dolce far niente, robić coś po raz pierwszy, np. jechać motocyklem. Ostatnio pochłania mnie pieczenie muffinek. Napisałam książkę dla dzieci „Fakir i Stefan”.

A Ty? Co lubisz robić? 🙂

Joanna Groszek
coaching@wspanialaty.com